^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Nasze Przedszkole zaangażowało się w 10. edycję - Nakrętki dla Hospicjum 2019/2020.  Jest to akcja Fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci". Do działań nakrętkowych może przyłączyć się każdy. Wystarczy, żeby po zużyciu produktów odkręcić nakrętkę, zajrzeć na denko opakowania i przeczytać etykietę. Zbierane są wszystkie zakrętki: od napojów po szampony, kosmetyki i chemię gospodarczą. A do tego dobry plastik, czyli taki, który najlepiej nadaje się do ponownego przetworzenia. Są to opakowania oznaczone, którymś z poniższych symboli:

Dobry plastik

Zebrany plastik przekazywany jest do recyklingu i dzięki temu gromadzone są pieniądze, przeznaczone dla małych i dużych pacjentów Fundacji . Dzięki leczeniu i rehabilitacjom zapewniane jest im szczęśliwe dzieciństwo i godne życie.  

Pudełko na nakrętki znajduje się pod półką biblioteczki przedszkolnej, na parterze, przy wejściu do szatni. Leżą tam również ulotki i zakładki do książek, które można ze sobą zabrać. Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję.

Koordynatorzy akcji: Ewelina Dąbrowska i Agnieszka Kraszewska