12/03/2021

W grupie Kotków zapanowała niezwykła atmosfera, a wszystko dzięki wróżbom andrzejkowym. Każdy uczestnik miał okazję wziąć udział w niezwykłych przepowiedniach ukazujących przyszłość.
Dodatkową atrakcją były zagadki, które należało rozszyfrować na kratownicy do kodowania.
Cała zabawa przebiegła w miłej atmosferze.

Andrzejki w grupie KotkówNauczyciel- Agnieszka Kraszewska

12/02/2021

Do przedszkola idzie maluch, tup, tup, tup, tup.
Wszyscy dziś malucha chwalą, tup, tup, tup, tup.
Zna wierszyki i piosenki, la, la, la, la.
Zawsze chodzi uśmiechnięty, la, la, la, la.
Podskakują razem dzieci, hop, hop, hop, hop.
Bo tu bawią się najlepiej, hop, hop, hop, hop."

Maluszki z grupy Pszczółek dołączyły do zacnego grona Prawdziwych Przedszkolaków. W czwartek 25.11.2021r. odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny a podczas ślubowania obiecały być dobrym i miłym przedszkolakiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał medal Super Przedszkolaka i uśmiechniętą pszczółkę.
Gratulacje i wielkie brawa dla grupy Pszczółek👏👏👏
 Pasowanie na Przedszkolaka u Pszczółek
Nauczycielki - Sara Szymańska, Agnieszka Węgrzyn

12/02/2021

Ostatni tydzień listopada upłynął Motylkom na poznawaniu tajemnic kosmosu. Zdobywały informacje o planetach, gwiazdach, gwieździe polarnej i gwiazdozbiorach oraz znakach zodiaku. Oglądały na kanale youtube.com start rakiety, spadające gwiazdy i relację z pierwszego lotu komercyjnego poza Ziemię. Zwieńczeniem było wykonanie barwnej rakiety, którą dzieci mogą wybrać się na wycieczkę dookoła naszej planety.
Rakieta Motylków
Nauczycielki: Paulina Wrześniewska, Agnieszka Dorniak

11/25/2021

W dniu 19 listopada 2021 r. dzieci z grupy Motylków i Kotków były w Teatrze Lalek na spektaklu pt. "Plama". Przedszkolaki przyszły elegancko ubrane i już od rana były bardzo podekscytowane czekającą ich przygodą.
Przedstawienie opowiadało historię księżniczki zamienionej przez złą czarownicę w... plamę. Dzieci śledziły przygody bohaterki i jej magiczne odczarowanie. Jednocześnie były zachwycone niesamowitymi efektami świetlnymi. To był cudowny dzień.

Nauczycielki:
Agnieszka Dorniak i Paulina Wrześniewska

11/25/2021

Krasnal Życzliwek, który mieszka przy wrocławskiej fontannie na Rynku, pamiętał o naszych Przedszkolakach  i z okazji Dnia Życzliwości podarował im nie tylko uśmiech, ale też  kolejny numer "Krasnalovych Wieści". Dzieci doskonale już wiedzą, że życzliwym warto być codziennie a nie tylko od święta.

Krasnalove Wieści to miesięcznik o Wrocławiu dla dzieci i ich rodziców. Krasnoludki, które w świadomości wrocławian i turystów stały się symbolem miasta, dzielą się z czytelnikami informacjami o Wrocławiu, jego historii, ciekawostkach i zabytkach. Przedszkole otrzymuje gazetkę dzięki uprzejmości Centrum Informacji Turystycznej.

Dzień Życzliwości

Nauczycielka- Agnieszka Węgrzyn