^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Dzieci kodują na macie jesienne drzewo.

 

Jesień powoli ustępuje miejsca kolejnej porze roku... U Pszczółek jesienna pora była okazją do spędzania czasu, między innymi, na świetnej i radosnej zabawie z elementami kodowania. W ramach programu „Uczymy dzieci programować” dzieci rozwijały umiejętność pracy zespołowej, planowania swoich działań, logicznego myślenia, a także wyobraźnię i pomysłowość. Teraz przed przedszkolakami zimowe zabawy z kodowaniem. 

 

Nauczycielki - Agnieszka Węgrzyn, Sara Baczyńska

Przedszkolaki grają na instrumentach i tańczą

 

W środę 23.11.22r. Biedronki wybrały się na wycieczkę do Narodowego Forum Muzyki i uczestniczyły w warsztatach muzycznych pt. „Lekcje rytmu. W rytmie deszczu”.

Podczas zajęć dzieci odkrywały tajemnice muzyki – śpiewały, tańczyły i grały na instrumentach muzycznych, a także uczyły się szybkiego reagowania i pogłębiały świadomość własnego ciała.

Zabawy przy dźwiękach fortepianu oraz piękne wnętrza sal Narodowego Forum Muzyki pozostaną na długo w pamięci przedszkolaków.

  Nauczycielka- Agnieszka Kostek

Praca plastyczna przedstawiająca misia

25 listopada to Dzień Pluszowego Misia, jednej z ulubionych zabawek wszystkich dzieci. Przedszkolaki z grupy Lisków uczciły to wydarzenie wspólną zabawą i tańcami. Nie mogło również zabraknąć pracy plastycznej przedstawiającej tą kultową postać.
To szczególny dzień, by wytulić swojego ukochanego pluszaka. 


Nauczycielka- Paulina Wrześniewska

Przedszkolaki na warsztatach z czerpania papieru

22 listopada 2022 r. przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Muzeum Poczty i Telekomunikacji, w którym znajduje się wystawa ze zbiorów Muzeum Papiernictwa w Dusznikach - Zdroju. Dzieci mogły obejrzeć zabytkowy wóz, który nie tylko służył dawnym listonoszom do rozwożenia listów, ale był również odpowiednikiem dzisiejszych autobusów i ułatwiał ludziom przemieszczanie się. W muzealnej kolekcji znajduje się również tradycyjny strój roznosiciela poczty wraz z trąbką, która była wykorzystywana do tego, aby informować miejscowych o nadchodzącej korespondencji oraz ewentualnym transporcie. Dzieci dowiedziały się również z czego, i w jaki sposób produkowany jest papier w dzisiejszych czasach, a jak to wyglądało dawniej. Na zakończenie każdy przedszkolak mógł własnoręcznie wykonać swoją kartkę papieru w procesie czerpania, z której na pewno powstaną wspaniałe prace. 

Warsztaty z całą pewnością na długo zapadną wszystkim w pamięć.

 

Nauczycielka- Małgorzata Janowska 

W dniu 17 listopada 2022r. w poczet przedszkolaków Przedszkola nr 19 zostały przyjęte dzieci z grupy Lisków. W tym uroczystym dniu każdy był elegancko ubrany, a zaproszeni Rodzice przybyli bardzo licznie. Dzieci pięknie zaprezentowały się w piosence, wierszu i tańcach. Pani wicedyrektor Joanna Wesołowska dokonała pasowania wielką kredką i wręczyła dzieciom niespodzianki.

To był dzień pełen cudownych emocji.

Nauczycielki: Emilia Faluta i Paulina Wrześniewska