W minionym tygodniu w grupie „Sówek” odbyły się kolejne zajęcia z sensoplastyki, podczas tych zajęć znów łączyliśmy składniki, mieszaliśmy, przelewaliśmy by doświadczać wszystkimi zmysłami. Udało Nam się stworzyć pyszne desery. Była to doskonała okazja na powtórkę nazw kolorów. Wiemy już jak wyglądają, pachną i smakują kolorowe budynie, kisiele i galaretki.

Nauczycielka Magdalena Wawrzeniecka

Na początku marca w grupie „Sówek” odbyły się warsztaty ekologiczne organizowane przez firmę Ekosystem. W trakcie ich trwania dowiedzieliśmy się, jak prawidłowo segregować odpady i jak można wykorzystać je ponownie nawet w Naszych domach. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda nam się zorganizować zbiórkę elektrośmieci, które mają bardzo duży wpływ na zanieczyszczenie środowiska w którym żyjemy. Bądźmy EKO i starajmy się ograniczyć ilość produkowanych śmieci!

Nauczycielka Magdalena Wawrzeniecka

W poniedziałek 24.02. Żabki, Żuczki, Pszczółki i Biedronki uczestniczyły w warsztatach tematycznych „Eko-warsztaty”. Podczas zajęć dzieci utrwaliły zasady prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. Poznały także sposoby ograniczenia ilości powstających odpadów oraz ich wpływ na środowisko naturalne.

Nauczycielka Agnieszka Kostek

W ostatni piątek grupę Sówek i Kaczek odwiedziła starsza sierżant Justyna Zbrożek-Dudek z Komendy Policji Wrocław Krzyki, która przekazała naszym przedszkolakom wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Najważniejsza jednak była rozmowa o zagrożeniach, które mogą czyhać na dzieci podczas trwających już ferii zimowych. Pozytywnym zaskoczeniem dla dzieci była możliwość zobaczenia z bliska przedmiotów, które są potrzebne w pracy policjanta. Na zakończenie wszyscy otrzymali odblaskowe kamizelki oraz dziecięce odznaki.

Nauczycielka Magdalena Wawrzeniecka

W styczniu i w lutym w grupie „Biedronek” odbyły się warsztaty Lego z cyklu LEGO EDUCATION „Matematyka dla smyka”. Podczas zajęć dzieci poszerzały swoje umiejętności matematyczne poprzez wnioskowanie i szacowanie wyników dodawania i odejmowania. Poznały także wartość pieniądza (moneta, banknot) oraz utrwaliły wiadomości związane z tematyką pieniędzy.

Nauczycielka Agnieszka Kostek