W czwartek 5 grudnia do grzecznych przedszkolaków z wszystkich grup zawitał Święty Mikołaj. Dzieci otrzymały wymarzone prezenty, i aby podziękować Świętemu Mikołajowi wyrecytowały wiersze i śpiewały piosenki. Radość z prezentów była ogromna a zabawa udana.

Nauczycielka Małgorzata Janowska

20 listopada dzieci z grupy Sówek przy licznej publiczności złożonej z Rodziców zaprezentowały swoje aktorskie zdolności, później złożyły uroczyste ślubowanie. Na koniec wszystkie dzieci tradycyjnie zostały pasowane wielkim ołówkiem przez Panią dyrektor Bogusławę Pawłowską tym samym uroczyście dołączając do społeczeństwa Przedszkolaków.

Nauczycielka Małgorzata Janowska

W piątek 29.11. Biedronki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych Lego Education „Matematyka dla smyka”. Podczas warsztatów dzieciom towarzyszył Ozobot – mały, ale bardzo inteligentny robot. Wraz z robotem poznaliśmy zasady kodowania i sterowania robotami. Za pomocą kolorowych kodów mogliśmy programować zadania, które wykonywał nasz Ozobot :)

Nauczycielka Agnieszka Kostek

13 listopada dzieci poprzez zabawę z klockami Lego Duplo rozwijały swoje kompetencje matematyczne z zakresu przeliczania, klasyfikowania przedmiotów ze względu na kolor i porównywania wielkości zbiorów. Na koniec dzieci rozwijały swoją wyobraźnię samodzielnie tworząc fantazyjne budowle z klocków.

Nauczycielka Małgorzata Janowska

W czwartek, 21 listopada nasze przedszkole obchodziło Dzień Życzliwości. W tym dniu dzieci dowiedziały się co to jest życzliwość i w jaki sposób być dla innych miłym. Dzieci Stworzyły Kodeks życzliwości, a przedszkole zostało przystrojone specjalną dekoracją i życzliwymi cytatami.

Nauczycielka Emilia Faluta