Dzieci karmią kucyki

W maju i czerwcu na naszym placu zabaw pojawiły się piękne kucyki. Przedszkolaki miały wyjątkową możliwość poznania tych zwierząt, a później z pomocą instruktorów mogły wsiąść na kucyka i doświadczyć przejażdżki na nim. Dzieci były podekscytowane tym wydarzeniem i oczarowane naszymi gośćmi. Wszystko dzięki czarodziejskiej mocy Rady Rodziców.

Przedszkolaki na pikniku w Parku Południowym

W ubiegłym tygodniu w Biedronkach odbyło się zakończenie roku szkolnego – piknik w pobliskim Parku Południowym. W pięknej scenerii na świeżym powietrzu dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w różnych sportowych konkurencjach i zabawach ruchowych. Na zakończenie wspólnego spotkania odbył się rodzinny piknik na zielonej trawce :)

Nauczycielka- Agnieszka Kostek

Patyczaki

W ubiegłym tygodniu do przedszkola zawitały Patyczaki, które odwiedziły grupę Sówek i Biedronek. Jedna z mam naszych wychowanków- Pani Jola podzieliła się z przedszkolakami swoją wiedzą na temat tych intrygujących owadów. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzą patyczaki, czym się odżywiają oraz jak o nie dbać w warunkach domowych. Przedszkolaki miały też okazję zobaczyć jajeczka składane przez te owady oraz młode i dorosłe okazy a najodważniejsi mogli wziąć patyczaka na rękę lub go pogłaskać.

Rodzice czytają dzieciom książki

W maju i w czerwcu czas w Biedronkach upłynął w temacie czytelnictwa. W ramach projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury” dzieci rozwijały umiejętności słuchania tekstu czytanego i rozbudzały wyobraźnię czytelniczą.

Nasze zainteresowania czytelnicze poszerzali również wyjątkowi goście – kochani Rodzice! Chętnie nas odwiedzali aby poczytać ciekawe książki i opowieści.

Bardzo dziękujemy Biedronkowym Rodzicom za poświęcony czas i zaangażowanie w realizację projektu :)

Nauczycielka- Agnieszka Kostek

Wszystkie przedszkolaki z naszego Przedszkola miały przyjemność uczestniczyć we wspaniałych zajęciach przyrodniczych organizowanych przez Wesoły Uniwersytet. Dzięki zajęciom na temat "Metamorfozy w przyrodzie" dzieci dowiedziały się: co to jest metamorfoza, które zwierzęta przechodzą metamorfozę oraz jak wyglądają etapy metamorfozy u biedronek, żab i motyli. Przedszkolaki poznały również zwyczaje wymienionych zwierząt oraz sposoby odżywiania się. Podczas zajęć dzieci mogły zobaczyć prawdziwą żabę, poobserwować jej zachowanie i budowę. Zajęcia były bardzo ciekawe, a do tego śmiechu było co niemiara.