W czwartek 26.09. Biedronki wybrały się na wycieczkę i odwiedziły stragan z owocami. Każdy z nas mógł wybrać ulubione owoce i zapłacić za swoje zakupy. Następnie w ramach zajęć kulinarnych „Przedszkolaki same w kuchni” zrobiliśmy owocowe szaszłyki. Było kolorowo i smakowicie! :)

Nauczycielka Agnieszka Kostek

Pod koniec września grupa pszczółki wyruszyła na zaległą z zeszłego roku wycieczkę do Zoo. Udało się zwiedzić afrykarium, gdzie widzieliśmy ogromną płaszczkę tuż nad naszymi głowami. Wszystkie zwierzęta wzbudzały w dzieciach radość, jednak największy zachwyt wzbudziła wizyta w zagrodzie. Dzięki uprzejmości pana z obsługi, który dał nam karmę, dzieci mogły nakarmić małe kozy ;)

Nauczycielka Joanna Wesołowska

W czwartek 19.09. w grupie Biedronek odbyły się zajęcia edukacyjne LEGO EDUCATION „Matematyka dla smyka”. Podczas warsztatów uczyliśmy się podstaw logicznego myślenia oraz samodzielnego wyciągania wniosków. Zajęcia pozwoliły nam również rozwijać kreatywność, a także wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne. A wszystko to dzięki wykorzystaniu uwielbianych klocków LEGO :)

Nauczycielka Agnieszka Kostek

We wtorek 17.09. w ramach zajęć „Moja miejscowość – tu czuję się bezpiecznie” Biedronki wybrały się na spacer po najbliższej okolicy. Podczas wycieczki obserwowaliśmy ruch uliczny i przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa, dotyczące poruszania się poza terenem przedszkola. Mogliśmy także utrwalić znaczenie wybranych znaków drogowych. Na pewno nie raz wykorzystamy zdobyte informacje :)