^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Nasze Przedszkole zaangażowało się w 10. edycję - Nakrętki dla Hospicjum 2019/2020.  Jest to akcja Fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci".

 Do działań nakrętkowych może przyłączyć się każdy. Wystarczy, żeby po zużyciu produktów odkręcić nakrętkę, zajrzeć na denko opakowania i przeczytać etykietę. Zbierane są wszystkie zakrętki: od napojów po szampony, kosmetyki i chemię gospodarczą. A do tego dobry plastik, czyli taki, który najlepiej nadaje się do ponownego przetworzenia. Są to opakowania oznaczone, którymś z poniższych symboli:

Dobry plastik

Zebrany plastik przekazywany jest do recyklingu i dzięki temu gromadzone są pieniądze, przeznaczone dla małych i dużych pacjentów Fundacji . Dzięki leczeniu i rehabilitacjom zapewniane jest im szczęśliwe dzieciństwo i godne życie.  

Pudełko na nakrętki znajduje się pod półką biblioteczki przedszkolnej, na parterze, przy wejściu do szatni. Leżą tam również ulotki i zakładki do książek, które można ze sobą zabrać. Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję.

 

Koordynatorzy akcji: Ewelina Dąbrowska i Agnieszka Kraszewska

Od października rusza IV edycja projektu "Książkowietrzenie". 

Akcja ta polega na dobrowolnej wymianie książek.
Chciałybyśmy zachęcić Państwa, a także dzieci do dzielenia się z innymi czytelnikami swoimi książkami, które zostały już przeczytane.

W zamian będą mogli Państwo ze swoimi pociechami wypożyczyć do domu inną ciekawą książkę.

Akcja będzie trwała od 01.10.2019r. do 29.05.2020. 

Koordynatorzy projektu: Małgorzata Janowska

Alicja Artemiuk

Organizatorem programu jest marka Edu Sense.

Inicjatywa ma na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Grupy 3 - latków (Kotki, Sówki, Żabki) będą poznawać jego podstawy przez poświadczenie i zabawę. Na zakończenie dzieci otrzymają dyplom za udział w programie.

Koordynatorzy: Agnieszka Kraszewska,
Magdalena Wawrzeniecka, Małgorzata Janowska