DZIEŃ MAŁEGO CHEMIKA U PSZCZÓŁEK!

Czy można napompować balon bez użycia pompki?

Oczywiście, że można. Przekonały się o tym Pszczółki wykonując eksperymenty z sodą i octem. Dzieci wlały do butelki ocet, a do balona wsypały 2-3 łyżeczki sody. Następnie założyły balon z sodą na butelkę i przesypały jego zawartość do octu. Reakcja chemiczna zaszła natychmiast - balon wypełnił się gazem i zaczął rosnąć. Przedszkolaki są wciąż pod wrażeniem efektowanego eksperymentu, w sali słychać było tylko głośne WOOOW!!!

Dodajmy, że wszystkie działania były prowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

WAŻNE INFORMACJE

Wszelkie zdjęcia zamieszczone na stronie są własnością Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 19 we Wrocławiu. Ich kopiowanie i wykorzystanie bez zgody dyrekcji szkoły oraz rodziców dzieci znajdujących się na fotografiach jest zabronione.

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

KONTAKT

Przedszkole nr 19 w ZSP nr 19
ul. Kutnowska 10
53-135 Wrocław
-------------------------------
Telefon.: 71 7986853
fax.: 71 3677525