IV Konkurs Programowania w Scratchu

Konkurs wojewódzki, klasy 4-8

Puzzle- prace przyjmujemy

do 25 listopada

·      Zapoznaj się z regulaminem konkursu, dostępnym na stronie www.sp71.wroc.pl/programowanie

·       Wykonaj samodzielnie w programie Scratch (w wersji 2.0 lub 3.0) pracę-

grę polegającą na ułożeniu obrazka.

·      Przynieś pracę na nośniku zewnętrznym do 25 listopada do nauczyciela informatyki lub prześlij przez dziennik elektroniczny link do pobrania pracy umieszczonej na stronie www.scratch.mit.edu

o  Elementy puzzli mogą być układane na białym ekranie lub na tle zdjęcia/grafiki, którą należy ułożyć. Gracz powinien otrzymać informację o zasadzie przemieszczania elementów
oraz o zakończeniu – o pomyślnym ułożeniu całego obrazu. Wygląd puzzli/elementów układanki
 jest w gestii autora gry.

o  Praca powinna rozpoczynać się od kliknięcia flagi, posiadać scenę będącą wstępem
 oraz instrukcję (wyświetlana czasowo lub dostępna np. pod przyciskiem „Instrukcja”).

o  Program musi być dokończony i działający. Nie może zawierać błędów rzeczowych, ortograficznych, merytorycznych, wulgaryzmów, aktów przemocy itp.

·      Podczas oceny prac konkursowych jury będzie zwracało uwagę na następujące elementy:

o  zgodne z zasadami uruchomienie gry,

o  zgodność z tematem

o  płynność programu (nie zacina się, działa poprawnie)

o  wstęp do gry (intro, instrukcja, zasada działania, itp.)

o  pomysłowość i oryginalność,

o  estetyka,

o  umiejętności programistyczne (m.in: użyte bloki, różnorodność wykorzystanych bloków, zastosowane rozwiązania, ład, zakończenia skryptów, usunięcie niewykorzystanych lub rozłączonych bloków),

o  sposób zakończenia.

·      Sprawdź 26 listopada na tablicy korkowej przed salą 37 wynik etapu szkolnego- z każdej szkoły tylko jedna praca z klas 4-6 przechodzi do etapu wojewódzkiego.

·      Jeśli przeszedłeś do następnego etapu:

o   skontaktuj się jak najszybciej z nauczycielem informatyki pobierz od niego zgodę na konkurs i oświadczenie o prawach autorskich, potrzebne do wysłania Twojej pracy.

o  do 27 listopada przynieś do nauczyciela informatyki wypełnione przez Twojego Rodzica formularz zgody i oświadczenie.

o  11 grudnia sprawdź na stronie www.sp71.wroc.pl  listę finalistów, a jeśli jesteś wymieniony na tej liście- przyjdź na uroczysty finał i zakończenie konkursu oraz wręczenie nagród, które odbędzie się w dniu 17.12.2019 r. o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 71.

Powodzenia!

Izabela Orzepowska,

nauczyciel informatyki i szkolny koordynator tego konkursu.

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość korzystania z usług stomatologicznych świadczonych przez gabinet ProDentis

ul. Trwała 7 lub ul. Armii Krajowej 4 we Wrocławiu.

W załącznikach są szczegółowe informacje

Procedura korzystania z usług:Wykaz świadczeń:

Otwieramy zapisy na konkurs  Alfik Matematyczny 2019,

który odbędzie się w listopadzie.

Zapisy przyjmujemy do 31 października 2019r.

Od tego roku w naszej szkole rodzic dziecka, które chce wziąć udział w konkursie, potwierdza to dokonując opłaty wpisowej w wysokości 10zł.

Wpłaty te zbiera skarbnik klasy – rodzic.

Następnie skarbnicy poszczególnych klas przekazują jedną kwotą wpisowe

na konto szkolnej  Rady Rodziców

z komentarzem : nazwa konkursu, ilość osób, który oddział.

Bardzo proszę skarbników poszczególnych klas o przekazanie do mnie poprzez dziennik elektroniczny Vulcan imiennych list uczniów, których rodzice dokonali wpłaty.

Wg tego wykazu zgłoszę  szkołę do konkursu.

szkolny koordynator konkursu

Elżbieta Wąsowska

Nauczycielki angielskiego zachęcają uczniów do wzięcia udziału w konkursach języka angielskiego.

Lapbook - My favourite book

My First Pictionary

Język i obraz

16 X 2019 – po raz 7 uczniowie Naszej Szkoły przystąpili do próby pobicia  Rekordu w Udzielaniu Pierwszej Pomocy, organizowanej przez WOŚP. Punktualnie o godzinie 12:00 w całej Polsce przez pół godziny w w/w próbie udział zadeklarowało aż 1 399 instytucji i aż 144 867 osób!

Data 16 X nie jest przypadkowa – w tym dniu obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy nt. zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Próba bicia rekordu jest zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych.

n-l wych. fizycznego,

Małgorzata Gruszczyńska

Pomoc dla Rodziców

dotycząca korzystania z dziennika elektronicznego

oraz informacje o korzystaniu z dziennika

można uzyskać:

4 września 2019 o godzinie 16.00 w sali 37

18 września 2019 o godzinie 15.30 w sali 37.

Izabela Orzepowska.