Wychowawcy świetlicy wraz z uczniami

serdecznie zapraszają na

Koncert Świąteczny,

który odbędzie się

19 grudnia o godz. 17.00

na sali gimnastycznej.

Zapraszamy! :)

Szanowni Państwo!

Powstaje Trasa Autobusowo-Autobusowo-Tramwajowa z placu Orląt Lwowskich na Nowy Dwór.
Kolejny etap inwestycji obejmuje plac Orląt Lwowskich, dlatego od 30 listopada zostanie tam wprowadzona nowa organizacja ruchu Kierowcy pojadą objazdami. Zmienione zostaną także trasy następujących linii autobusowych: 106, 127, 148, 149, 206, 249. Zawieszone jest kursowanie linii tramwajowej 23. (mapki w załączniku).

W czasie przebudowy zachęcamy jednak do korzystania z komunikacji zbiorowej. W rejonie budowy TAT kursuje 13 linii autobusowych (część ze zmianami) oraz dostępne są 4 stacje PKP (Wrocław Zachodni, Wrocław Nowy Dwór, Wrocław Muchobór, Wrocław Mikołajów).

Szczegółowe informacje:
www.wroclaw.pl/budujemy-tat
FB Inwestycje we Wrocławiu #budujemyTAT
Mapa z objazdami i zmianami w kursowaniu komunikacji znajduje się w załączniku.

W czasie prac na placu Orląt Lwowskich wykonawca będzie budował tory włączając je w istniejące torowisko, trakcję tramwajową, przebudowywał sieci podziemne, a wszystko po to, aby w 2023 roku mieszkańcy mogli dojechać tramwajem z Nowego Dworu do centrum w mniej niż 20 minut! Powstanie w sumie 7 km wygodnej wydzielonej trasy dla komunikacji miejskiej. Skorzystają kierowcy, rowerzyści i piesi. To największa inwestycja komunikacyjna miasta od 1949 roku, kiedy wybudowana została linia na Leśnicę. Zgodnie z planem prace na placu powinny się zakończyć w wakacje 2020.

Budowę trasy autobusowo-tramwajowej koordynuje miejska spółka – Wrocławskie Inwestycje

mapa przystanki       mapa (pasażerowie)          plakat

Szanowni Państwo.

Informuję, że zimowa przerwa świąteczna trwa

od 23 do 31 grudnia 2019 r.

Podstawa prawna:

3 ust. 1 pkt. rozp. MENiS z dnia 18.04.2002 r.

w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2002 r. Nr 46 poz. 432 ze zm.).

W tym czasie w szkole nie będą organizowane zajęcia

opiekuńczo-wychowawcze.

Bogusława Pawłowska

Dyrektor ZSP-19

SZKOLNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

I ŻYCZENIA W JĘZYKU ANGIELSKIM

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w szkolnym konkursie

na najpiękniejszą kartkę i życzenia świąteczne w języku angielskim.

Jest to konkurs plastyczno - językowy.

Uczniowie wykonują samodzielnie kartki wraz z życzeniami w języku angielskim.

Każda praca na odwrocie  powinna zostać  czytelnie opisana: imię, nazwisko i klasa.

Technika i format prac dowolny.

W ocenie będzie brana pod uwagę oryginalność, pomysłowość oraz walory estetyczne prac.

Kartki uczniowie przekazują swoim nauczycielom języka angielskiego do 12.12.2019 r.

Nauczycielki j.angielskiego:

Ewa Szarzec i Justyna Wilczyńska

Uwaga!

Osoby zainteresowane udziałem w

Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

dla klas II- VI,

prosimy o zapisywanie się w nieprzekraczalnym terminie do 10.01.2020 r.

Konkurs odbędzie się w marcu 2020r.

Od tego roku w naszej szkole rodzic dziecka, które chce wziąć udział w konkursie,

potwierdza to dokonując opłaty wpisowej w wysokości 10 zł.

Wpłaty te zbiera skarbnik klasy - rodzic.

Następnie skarbnicy poszczególnych klas przekazują łączną kwotę na konto szkolnej Rady Rodziców

z komentarzem: nazwa konkursu, ilość osób, klasa.

Bardzo proszę skarbników poszczególnych klas o przekazanie

do pani Bożeny Kleszczewskiej (klasy II – III) i pani Anny Pająk (klasy IV – VI)

poprzez dziennik elektroniczny Vulcan imiennych list uczniów, których rodzice dokonali wpłaty.

Szkolni koordynatorzy konkursu

Bożena Kleszczewska

Anna Pająk

Od 1 stycznia 2020 do 31 grudnia 2020 nasza Szkoła będzie brała udział w programie

Szkoły Pozytywnego Myślenia.

W związku z tym placówka otrzyma:

• pakiety szkoleniowe on-line dla nauczycieli
  • scenariusze zajęć wychowawczo-profilaktycznych dla uczniów i uczennic (w każdym wieku)
  • e-konsultacje i wsparcie dla szkoły przez ekspertów Instytutu Edukacji Pozytywnej
    na specjalnej platformie wdrożeniowej
  • pakiety pomocy edukacyjnych dla szkół
  • po wykonaniu wszystkich zadań - certyfikat „Szkoła Pozytywnego Myślenia"

W ramach certyfikacji Fundacja „Instytut Edukacji Pozytywnej” prowadzi działania
pn. „Profilaktyka zdrowia psychicznego w szkole – myślimy pozytywnie.

Prowadzenie działań na rzecz upowszechniania wiedzy na temat zdrowia psychicznego
i jego uwarunkowań, kształtowanie przekonań, postaw, zachowań i stylu życia wspierającego zdrowie psychiczne, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu, przeciwdziałanie seksualizacji dzieci i młodzieży
– w szczególności przez prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych”
z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020 na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej (dalej „Projekt”)