Walentynkowy zawrót głowy❤️❤️❤

14 lutego wyczekiwany przez uczniów!!!
Było tak dużo życzeń, że SU nie zdołał wszystkich rozdać i jutro druga tura!
W imieniu opiekunów i członków SU a także klas 5b, 6b, 8b, 6c, które przygotowały piękne kartki walentynkowe
i można je oglądać w holu-dziękujemy za piękny  wspólny czas  ❤️️️️

red. K. Pudlis

Klasa IV C na wrocławskim lotnisku

13 II 2024 r. klasa 4C odwiedziła międzynarodowy Port Lotniczy we Wrocławiu.

Przewodnik – Pan Marek – przybliżył nam historię powstania wrocławskiego lotniska,
opowiedział o zadaniach na lotnisku pracowników i służb terminalowych oraz pokazał wiele ciekawych miejsc,
w dużej części niedostępnych dla zwykłych pasażerów.

Relację z naszej wycieczki przedstawiają poniższe zdjęcia.

# LP
Red. i foto : Małgorzata Gruszczyńska

Szkolny Konkurs Recytatorski

2 lutego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie klas 1-3,
laureaci konkursów klasowych. Poziom był wysoki, jury wybrało najlepszych
na poziomach klasy pierwszej, drugiej i trzeciej.

Lekcja „wuefu” inaczej

19 XII 2023 r. klasa 4C spędziła bardzo aktywne i intensywne 2 godziny na grze w Sky Bowling.
Było współzawodnictwo, a przy tym dużo emocji, radości, zadowolenia …. ale i rozczarowań.
A wszystko za sprawą: STRIKE, SPARE, OPEN FAME, MISS i SPLIT – kto jest ciekawy o co chodzi
niech zapozna się z zasadami gry.  😊

# LP
Red. i foto : Małgorzata Gruszczyńska

Turniej Mikołajkowy

Turniej Mikołajkowy  już za nami  :)

12 XII uczniowie klas 5, 6 i 4 uczestniczyli w XV Turnieju Mikołajkowym,
który obejmował 6 konkurencji związanych z tematyką świąteczną.
Było dużo wyzwań, emocji i fajnej zabawy zakończonych  słodkim poczęstunkiem.

Najważniejsze, że wspólna zabawa dała radość uczniowskiej Braci ::)

Dziękujemy: Małgorzata Gruszczyńska, Joanna Kielczak i Jolanta Odrowąż-Mierzejewska

#LaboratoriaPrzyszłości

Ach, te lektury!!!

No właśnie:)) ach czy ech???

W klasie 6 b wielkie Ach!!!!
Drama to ich ulubiona forma sprawdzenia wiedzy:)).
Uczniowie przygotowali scenki, rzeźbę, napisali wierszyki i zaśpiewali piosenki.
Nie zapomnieli też o rekwizytach i kostiumach, dzięki temu  sala lekcyjna zamieniła się  w teatr :))
Dziękuję  Wam Kochani, że nie baliście się wcielić w role bohaterów „Ani z Zielonego Wzgórza”
i ochoczo ubraliście się w  sukienki, kapelusze, peruki, kamizelki…. Tak trzymać! Do odważnych świat należy!!!

Wielkie dziękuję:)

K. Pudlis

„Wolność to ta najjaśniejsza  z gwiazd, promyk słońca w gęsty las, nadzieja”
M. Grechuta

🇵🇱

Zakończyliśmy  niezwykły tydzień patriotyczny, podczas którego SU zorganizował  kiermasz ciast, dochód zostanie przeznaczony na pomoc wrocławskim kombatantom.

Na przerwach  mogliśmy obejrzeć kino patriotyczne, oprócz tego odbyło się wiele inicjatyw, m.in: konkurs historyczny, zaduszki partyzanckie przygotowane przez siostrę Hortulanę, wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich na muzyce, przygotowywanie kotylionów na technice, lekcje poświęcone wierszom patriotycznym.
Na zakończenie mogliśmy obejrzeć program artystyczny przygotowany przez klasy 1-3 oraz 5-6.
Zapraszamy do fotogalerii.

Red. K. Pudlis

Wykorzystano sprzęt z #LaboratoriaPrzyszłości

Arboretum Leśne

Czy wiecie, że 60 km od Wrocławia jest prawdziwy leśny raj?

Arboretrum Leśne koło Stradomii - tam właśnie udały się klasy 4 c i 6c wraz ze swoimi opiekunami:
panią M. Gruszczyńską, K.Pudlis oraz naszą siostrą  Hortulaną.

Jesienne kolory traw, drzew, krzewów, spadających liści a nawet grzybów były urzekające !!
Mogliśmy uciec od zgiełku miasta i spokojnie z mapą  eksplorować kręte, leśne ścieżki, zagajniki, polanki.
Idąc, zdobywaliśmy kolejne pieczątki , a na koniec otrzymaliśmy w nagrodę pamiątkowe dyplomy i breloczki.
Był też gorący posiłek czyli grillowane kiełbaski :))

Czy było warto zobaczyć to miejsce - zdecydowanie!!  Zapraszamy do fotogalerii.

Red. K. Pudlis
Zdjęcia M Gruszczyńska

#LaboratoriaPrzyszłości

Dolnośląski Festiwal Nauki

W dniach 16-24 września we Wrocławiu odbyła się 26. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Jest to niezwykłe wydarzenie organizowane przez wrocławskie uczelnie, naukowców i pasjonatów nauki. DFN to doskonała okazja do eksplorowania fascynującego świata nauki poprzez bezpośredni udział w warsztatach, prezentacjach, pokazach i eksperymentach.

W tegorocznej edycji uczestniczyli także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 47 we Wrocławiu, którzy podczas udziału w wydarzeniach mogli zgłębiać wiedzę dotyczącą różnych aspektów nauki. Dzięki zaangażowaniu naszego chemika, dr inż. Macieja Bełcika, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pokazach i warsztatach dotyczących chemii. Wśród zajęć, w których wzięli udział znalazły się:

·       „Warsztaty Chemiczne” – uczniowie klas 8a i 8b;

·       Wykład z pokazem „Odlotowa Chemia” – uczniowie klas 7b, 7c, 7d i 6b;

·       Warsztaty „Spotkanie z chemią” – uczniowie klasy 7a;

·       Warsztaty „ABC detektywa, czyli chemiczne zagadki kryminalistyczne” – uczniowie klasy 5c.

Ponadto uczniowie mieli okazję odwiedzić Miasteczko Naukowe znajdujące się w budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej, gdzie na specjalnie przygotowanych stanowiskach studenci, doktoranci i pracownicy naukowi prowadzili pokazy i konkursy z nagrodami z różnych dziedzin nauki.

Wszystkie zajęcia wywarły ogromne zaciekawienie i zainteresowanie wśród uczniów, a rozmowom i wymianie wrażeń nie było końca. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki już z rok, w której z pewnością znów weźmiemy udział.

Wszelkie zdjęcia zamieszczone na stronie są własnością Szkoły Podstawowej nr 47 we Wrocławiu. Ich kopiowanie i wykorzystanie bez zgody dyrekcji szkoły oraz rodziców dzieci znajdujących się na fotografiach jest zabronione.

Szkoła Podstawowa nr 47 w ZSP nr 19
ul. Januszowicka 35-37